hotel AGRO

ATRAKCJE OKOLICY

Kościół św. Mikołaja w Bujakowie
Kościół parafialny z 1500 roku, ogłoszony został Sanktuarium MB Bujakowskiej Patronki Środowiska Naturalnego.  Przy kościele został założony parafialny ogród botaniczny, o powierzchni ok. 1 ha. Ogród słynie z wielu gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Znajduje się w nim także zabytkowa studnia z 1604 r. oraz jeden z nielicznych na Śląsku krzyż pokutny z 1681 r.

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie 
Śląski Ogród Botaniczny (ŚOB) znajduje się w Mikołowie, dzielnicy  Mokre. Zajmuje powierzchnię 78 ha.  W otoczeniu Ogrodu są pozostałości historycznych kamieniołomów i drzewostany Fiołkowej Góry. Tworzone są kolekcje: dendrologiczna, roślin wrzosowatych, roślin wodnych i szuwarowych, siedliskowa, roślin ozdobnych i zielarskich.

Zamek w Chudowie
Ruiny renesansowego zamku w Chudowie z lat 30 XVI wieku, wzniesionego przez Jana Gierałtowskiego na miejscu wcześniejszego obiektu drewnianego. Obiekt murowany z kamienia i cegły,   W latach  dziewięćdziesiątych  XX w., przejęła Fundacja „Zamek Chudów”. Po przejęciu odbudowano i zadaszono zamkową wieżę, w której  mieści się  teraz  muzeum. W ciągu roku na  terenie zamku organizowane są różne  plenerowe imprezy kulturalno-oświatowe.

Muzeum Piwowarstwa  w Tychach
Tyskie Browarium, znajduje się w dawnym budynku kościoła ewangelickiego z 1902 roku, na terenie Tyskich Browarów Książęcych. Dla zwiedzających muzeum zostało otwarte 01.12.2004 r.  Można tu zobaczyć ponad 300 butelek z początku XIX w., narzędzia bednarskie, oryginalne dębowe beczki, kufle, podstawki, etykiety, kapsle, dokumenty, zdjęcia związane z piwem i jego historią oraz poznać historię tyskiego browaru, w nowoczesnej oprawie. W nowocześnie wyposażonej sali kinowej muzeum można zobaczyć film o historii ziemi pszczyńskiej i Tyskich Browarów Książęcych zrealizowany w technologii trójwymiarowej.

Palmiarnia w Gliwicach
Palmiarnia przyciąga zarówno dzieci, młodzież i ludzi starszych.  Popularyzuje  florę i faunę różnych stref klimatycznych. Dzieciom, młodzieży,  umożliwia zdobycie wiedzy i zaznajomienie się z egzotyczną przyrodą. Osobom dorosłym pozwala na odpoczynek,  relaks  i spędzenie czasu w gronie przyjaciół  w przyjemnym  środowisku.

Kopalnia Guido w Zabrzu
Kopalnia Guido to miejsce niepowtarzalne na skalę Europy. Perła śląskiego Szlaku Zabytków Techniki łączy w sobie walory dziedzictwa kultury przemysłowej z nowoczesnością, proponując niesamowite doświadczenia gościom już od samego nadszybia kopalni.

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
Sztolnia Czarnego Pstrąga znajduje się pośrodku Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie polega na przepłynięciu łodziami 600 metrowego odcinka sztolni.